Windsurfing

Vindsērfings iesācējiem – kā izvēlēties pirmo vindsērfinga inventāru?

Mēs ar vindsērfingu esam uz “Tu”, jau vairāk kā 20 gadu esam sērfojuši ar dažādu inventāru un zinām, kāds inventārs piemērots dažādiem apstākļiem un braucējiem.

Vienmēr esi aicināts ciemos mūsu veikalā, kur uz vietas izstāstīsim un parādīsim visu par un ap vindsērfingu, foilošanu. Taču, ja šobrīd vēl apsver vindsērfinga uzsākšanu, esam sagatavojuši vērtīgu ieskatu, kādu inventāru izvēlēties vindsērfinga iesācējam, jo pareizā dēļa, buras vai masta izvēle starp plašo piedāvājumu var radīt galvas sāpes.

Izvēlies lielāka tilpuma dēli

Vindsērfinga dēlis ir svarīgākais no inventāra, jo no tā atkarīgs, cik ātri spēsi pierast pie vindsērfinga gaitām. Mēs iesakām sākt ar lielāka tilpuma dēļiem; tie ir garāki, platāki, tādēļ uz šādiem vindsērfinga dēļiem būs gan vieglāk nostāvēt, gan arī dēlis labāk turēsies uz ūdens mazā vējā vai stāvot uz vietas. Iesācējiem iesakām Tahe Beach 185 vai Fanatic Viper 85 un 91 ar tilpumu 220 L un attiecīgi 240 L.

Taču tā kā vindsērfinga inventārs ir gana liela investīcija, vērtīgi arī izskatīt nedaudz mazāka tilpuma dēļus, piemēram, Tahe Beach 160 D vai Fanatic Viper 75 ar 160 L. Lai arī sākuma soļu apgūšanu mazāka tilpuma dēlis padarīs nedaudz lēnāku, tas būs atbilstošs, lai nodarbotos ar vindsērfingu arī vēlāk, kad iemaņas ir apgūtas, līdz ar to uzreiz nav jāmeklē cits dēlis vietā.

Fanatic Viper

Fanatic Viper

Viper ir plaši atzīts par vienu no visu laiku veiksmīgākajiem vindsērfinga dēļiem iesācējiem – tas ir izvēles dēlis vairāk nekā 200 vindsērfinga skolām visā pasaulē.

Tahe Techno 160 D

Techno 160 D

Vieglāka svara iesācējiem, kuri vēlas ātri mācīties un progresēt. Stabils un daudzpusīgs dēlis, lai mācītos un tuprinātu apgūt vindsērfinga iemaņas.

Tahe Beach 185 D

Beach 185 D

Dēlis labi slīd vājā vējā, vienlaikus saglabājot lielisku manevrētspēju. Komfortabls, mīksts klājs, kas ir ideāli piemērots iesācējiem, burāšanas skolām.

Buras vai rigi jeb buras komplekti?

Ir divi varianti –  iegādāties buras komplektu, kurā ietilpst bura, masts, bomis, masta pēda vai sakomplektēt katru detaļu atsevišķi. Abiem variantiem ir savi plusi un mīnusi – rigs ir jau sagatavots buras komplekts ar nepieciešamo, lai sāktu būrāšanu, taču, iegādājoties buru atsevišķi, jāpiemeklē tai atbilstošs pārējais ekipējums. Šis, protams, sniedz iespēju piemeklēt inventāru tieši vajadzībām, vēlmēm un plānotajam braukšanas stilam.

Iegādājoties Tahe Beach 160D dēli, izvēlies Tahe Beach 6.0 buras komplektu. 6.0 kvadrātmetru bura būs ērtākais izmērs pirmajiem soļiem vindsērfingā, gan arī burāšanas turpmākajam progresam.

Toties izvēloties Fanatic Viper dēli, iesācējiem atbilstošākais variants ir Fanatic Ride Rig buras komplekts. Taču, ja meklē inventāru, ko izmantot gan pirmajiem soļiem, gan jaunu iemaņu (foilošana, freeride) apgūšanai, Fanatic vindsērfinga dēļi lieliski sader ar Duotone burām – E_Pace un F_Pace.

TAHE WIND BEACH 6,0

BEACH 6,0

Vindsērfinga 6,0 m buras komplekts mācībām un mazākiem burātājiem ar Dacron buru, mastu, bomi un masta pēdu.

Duotone F_Pace

DTW F_Pace

Viena no stabilākajām, advancētākajām un inovācijām bagātākā foilošanas burām no Duotone, lieliski piemērota iesācējiem.

Duotone E_Pace

DTW E_Pace

Vieglāka bezkambera bura no Duotone, savienojama ar lielāko daļu dēļiem, vieglais svars ļauj lietot plašā vēja diapazonā.

Masts un bomis

Duotone F_Pace un E_Pace buras lieliski sader ar iesācējiem draudzīgo Duotone Black.50 SDM mastu un vieglāko Black Series vindsērfinga bomi. 

Duotone Black Series 50.SDM

Black Series.50 SDM

Black.50 ir dinamisks un konkurētspējīgs iesācēju masts no Duotone. 50% karbons.

Duotone Black Series

DTW Black Series

Vieglākais vindsērfinga bomis savā klasē, lieliski piemērots iesācējiem.

Apgūt vindsērfingu un nomāt inventāru iespējams mūsu Ķīšezera nomā, ieskaties.
Atpakaļ uz sarakstu