JAUNUMI, SUP

Drošība uz ūdens SUPojot

Jaunā SUP sezona palēnām iesilst, pavisam drīz visās ūdens tilpnēs un akvatorijos būs pa pilnam SUPotāju. Esam apkopojuši ieteikumu gan drošai atpūtai uz SUP, gan dodoties garākās ekspedīcijās.

Velc glābšanas vesti

SUPošana ir lieliska aktivitāte, lai veiktu ekspedīcijas mierīgos ūdeņos. Glābšanas veste ir pati svarīgākā ekipējuma sastāvdaļa drošībai jebkurā ūdens aktivitātē, sākot no laivošanas līdz SUPošanai. Tikpat svarīgi ir izvēlēties pareizo izmēru – īstais izmērs nodrošinās komfortu un pareizu tās pielietošanu, un būs palīgs, nevis traucēklis. Vesti vēlams ņemt līdzi arī pieredzējušiem peldētājiem, to var ērti piestiprināt uz SUPa bagāžas stiprināšanas vietās. Pēc ilgākas SUPošanas nogurums var būt krietni augstāks par peldēšanas spējām.

Ko ņemt līdzi - telefons un ūdensdrošas somas

Īpaši dodoties SUP ekspedīcijās vienam, telefonus iespējams ievietot ūdensnecaurlaidīgās kabatiņās un paslēpt zem apģērba vai piestiprināt pie dēļa. Nekad nevar paredzēt, kas var gadīties, esot uz ūdens, tādēļ būt zvana attālumā līdz palīdzībai ir drošāk, kā arī pārliecinošāk varēsi doties piedzīvojumos. Tāpat garākiem braucieniem iesakām izmantot ūdensdrošās somas, tajās varēsi ielikt to pašu telefonu, rezerves jaku vai sausu apģērba kārtu, kas lieti noderēs, ja būsi iegāzies ūdenī.

Izmanto līšu

Gandrīz visiem SUP dēļiem komplektā iekļauta ir SUP līša, par to vari pārliecināties, jautājot pārdevējam, iegādājoties SUP dēļus vai komplektus. Līša ne tikai pasargās peldošā ieguldījuma aizpeldēšanu prom, bet atceries, ka SUPs ir arī Tavs peldošais draugs.
SUPošanai ieteicams izmantot spirālveida drošības saites, kas stiprinās pie braucēja kājas vai vidukļa. Spirālveida saite nevilksies ūdenī, tādējādi samazinās risks tai aizķerties aiz šķēršļiem. Ap vidukli stiprināmo saiti izmanto sportiskākai braukšanai – tā sniedz kustību brīvību un veikt straujus pagriezienus, kad ir nepieciešams atkāpties uz dēļa aizmuguri.

Neej ūdenī, ja neesi pārliecināts

Un, protams, vienmēr novērtē laikapstākļus, inventāru un citus faktorus, kuri var ietekmēt drošu atrašanos ūdenstilpnēs.

Lai izdevusies SUP sezona!

Vēlies īrēt SUP dēli – ieskaties Burusports nomu piedāvājumā šeit.

Ieskaties Burusports SUP dēļu un komplektu piedāvājumā šeit.

Atpakaļ uz sarakstu